Miegi nepatogioje lovoje? Tenka ilgai stovėti persikreipus? O galbūt dirbi ofise ir kasdien pavargsti nuo sėdėjimo, kartais susikūprini ir jauti nugaros skausmus? Pastebėjai, kad stovėti išsitiesus darosi sunku? Vis dažniau norisi susikūprinti ar persikreipti? Iš tiesų, darbas ofise, nepatogus darbas stovint, netinkami ir Tavo ūgio neatitinkantys baldai, tai tiesiausias kelias netaisyklingos laikysenos link, ypač tiems, kurie nedaro pertraukėlių, neina pasivaikščioti ir nestebi, ar tinkamai jie sėdi.
Svarbu pastebėti, jog taisyklinga laikysena nėra įgimta, nes kūdikis gimsta be stuburo linkių ir tik ilgainiui jie pradeda kurtis. Taigi, taisyklingos laikysenos formavimu reikia rūpintis nuo mažų dienų Štai kodėl rekomenduoju neleisti vaikams spalvinti ar daryti namų darbus gulint ant grindų. Stebėkite ar stalas, prie kurio Jūsų vaikas sėdi atitinka jo ūgį ir pan. Kitu atveju Jūsų vaikui išsivystys netaisyklinga laikysena.
Netaisyklinga laikysena – neestetiškai atrodanti problema, dėl kurios formuojasi kupra, pakumpę pečiai, įdubusi krūtinės ląsta. Dėl netaisyklingos laikysenos ne taip susiformavę kaulai kenkia vidaus organams, todėl galiausiai tokį žmogų gali pradėti kamuoti kvėpavimo arba kraujotakos sutrikimai. Moksliniai tyrimai rodo, jog netaisyklinga laikysena diagnozuojama vaikams ir paaugliams, todėl, kad pradėję eiti į mokyklą jie nesistengė sėdėti tiesiai.
Taigi, jei pastebėsi, jog Tavo vaikas stovi netiesiai, jo vienas ar kitas petys yra pakrypęs, būtinai nuvesk jį pas gydytoją ortopedą, kuris atliks būtinus tyrimus ir imsis gydymo veiksmų, nes netaisyklingą laikyseną gydyti būtina. Juk nenori, jog Tavo vaikas vaikščiotų persikreipęs ir jaustųsi prastai?