Tikriausiai daugeliui žmonių yra žinoma sąvoka laisvalaikis. Laisvalaikis, tai toks laikas, kuris yra skirtas sau, kai neatliekama jokia privaloma veikla, o tik mėgstama. Laisvalaikio dėka žmonės gali ilsėtis, daryti tai, kas jiems patinka, dėl ko jaučiasi laimingi. Labai svarbu atskirti laisvalaikį nuo privalomos veiklos. Privaloma veikla – tai veikla, kuri yra atliekama privalomai, pavyzdžiui, darbas arba mokslai, namų ruoša. Laisvalaikis turi teikti malonumą, jis yra atliekamas laisvu nuo darbų ar mokslų, nuo privalomosios veiklos, metu.
Laisvalaikio praleidimo būdai
Laisvalaikis yra skirstomas į aktyvų ir į pasyvų. Šie laisvalaikio būdai yra skiriami pagal aktyvumo lygį, o kiekvienam tipui yra naudojamos vis kitos laisvalaikio prekės. Laisvalaikio praleidimo būdai:
- Pasyvus laisvalaikis – tai toks laisvalaikis, kai žmonės vengia aktyvios veiklos. Pasyvus jis yra vadinamos dėl to, kad jo metu žmogaus aktyvumas yra labai žemas, o atliekami darbai nevargina, dėl jų atlikimo žmogus pailsi, kaip ir pasyvaus laisvalaikio metu pailsi nuo aktyvios veiklos. Laisvalaikio prekės, naudojamos pasyviam laisvalaikiui, jos yra tokios, kurios nereikalauja aktyvumo, tai yra knygos, televizorius, pripučiami čiužiniai, ant kurių galima tiesiog gulėti ar plaukti vandens telkiniuose. Taip pat pasyviam laisvalaikiui gali būti priskiriamos tokios neintensyvios laisvalaikio pramogos kaip plaukimas baseine, kaitinimasis pirtyse, žvejyba, stalo žaidimai ir kt.
- Aktyvus laisvalaikis – šis laisvalaikio praleidimo būdas yra aktyvus, reikalaujantis iš žmogaus jėgų, noro panaudoti savo energiją. Šiai kategorijai yra priskiriamas aktyvus sportas, kažkoks hobis, tai gali būti ir aktyvios atostogos, žaidimai bei viskas, kas žmogui teikia malonumą. Laisvalaikio prekės, kurios yra skirtos aktyviam laisvalaikiui yra tokios, kurios reikalauja fizinių jėgų. Dviratis, irklinė valtis, kamuolys, bėgimo takelis, visi sporto žaidimai ar sporto šakų prekės yra priskiriamos aktyvaus laisvalaikio prekėms.
Įdomiai praleisti laisvalaikį yra tikrai nemažai būdų, o svarbiausia žinoti kuris laisvalaikis labiau patinka. Kiekvieną kartą galima rinktis skirtingą laisvalaikio praleidimo būdą ir taip paįvairinti savo kasdienybę. Aktyvas laisvalaikio metu žmogus pailsi nuo darbo ar pasyvios veiklos, o pasyvaus laisvalaikio metu atvirkščiai – nuo aktyvios veiklos.